0 531 649 26 96

Online Bursluluk Sınav Genelgesi

Online Bursluluk Sınav Genelgesi

Sınavın Şekli ve Genel İlkeler

Sınavı Düzenleyen Kurum : Özel Nilüfer Kültür Koleji

Sınavın Konusu : Bursluluk Sınavı

Sınavın Yapılış Şekli : Online           

Sınavın Amacı : Başarı Bursu

Sınavın Tarihi ve Saati : 

                                       

Sınava Katılabilecek Sınıflar :  İlimizde tüm resmi/özel okullarda öğrenim gören 4-5-6-7 ve 8. sınıf öğrencileri

Online Sınav giriş numaralarınız telefonla iletişim kurularak tarafınıza bildirilecektir. Bilgilerinizin doğru ve güncel olması önem taşımaktadır. Aksi taktirde sınava girişiniz sağlanamayacaktır.

Sınavın Yapılacağı Sınıf ve Soru Sayıları:

SINIF

SORU SAYISI

SINAV SÜRESİ

4.SINIF

60

75 DK

5.SINIF

60

75 DK

6.SINIF

72

90 DK

7.SINIF

72

90 DK

8.SINIF

72

90 DK

 

  • Puan hesaplanırken 3 yanlış 1 doğruyu götürecektir.

Bursluluk Sınav Şartnamesi

  • Öğrencilerin kazandıkları burs/indirim sadece girdikleri okul/şube için geçerlidir.
  • Öğrencilerin kazandıkları burs/indirim miktarı 2021 - 2022 eğitim öğretim yılı için geçerli olacaktır.
  • Burs kazanan öğrenci; yemek, kırtasiye, servis, kıyafet, ders materyalleri vb. giderlerini kendisi karşılayacak. Özel Nilüfer Kültür Koleji bu konularla alakalı herhangi bir katkıda bulunmayacak.
  • Burs kazanan öğrencinin; akademik olarak başarısızlığı, okul kural ve kültürüne aykırı tutum davranış sergilediğinde kazanmış olduğu burs iptal edilecektir.
  • Sınav başvurusunda yanlış bilgi veren ve sınav esnasında kimlik doğrulamada sorun yaşayan öğrencilerin sınav sonucu değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Özel Nilüfer Kültür Koleji, eşitlik vb durumlarda gerek duyarsa öğrenciyi ikinci bir sınava çağırabilecektir.
  • Soru iptalleri olması durumunda hangi sınıf testlerinde soru iptali varsa derecelendirme, kalan netler üzerinden aynı usul ile hesaplanacaktır.
  • Özel Nilüfer Kültür Koleji olarak bursluluk sınavı sonucunda verilecek olan burs yüzdelik oranlarında ki öğrenci sayılarının artırılma hakkı kurumda saklıdır.
  • Eşitliğin bozulmadığı durumda; Öncelikle Matematik neti fazla olana, bunun eşitliği durumunda Türkçe neti fazla olana, bunun eşitliği durumunda Fen neti fazla olana, bunun eşitliği durumunda İngilizce neti fazla olana onunda eşitliği durumunda Doğum Tarihinde yaşı küçük olana, onunda eşitliği durumunda puanları eşit olan tüm öğrencilere Burs verilir.

 


Neden Kültür Eğitim Kurumları

Kültür Eğitim Kurumları deneyimli kadrosu, ödünsüz disiplin anlayışı ve akademik bilgisi ile hayallerinizdeki üniversite sandığınızdan daha yakın. Kültür Eğitim Kurumları'nın disiplin anlayışı ve özgün eğitim modelleriyle lise çağına gelen öğrencilerimiz için, artık başarı olağan bir sonuç haline gelir. Çünkü disiplinli çalışmayı alışkanlık haline getirmiş bir öğrenci için sadece hedef belirlemek, hedefe ulaşmak için yeterlidir.

Kültür Eğitim Kurumları kadrosu, deneyimlerinin ışığında oluşturduğu disiplin anlayışını taviz vermeden uygular. Bu disiplinin temelinde var olan kural da dersin derste dinlenmesi ve eksiklerin anında giderilmesidir. Böylelikle sınavların sürpriz sonuçları ortadan kalkar; çocuklar, kendini bilerek ve değerlendirerek, hedeflerine doğru emin adımlarla ilerler.

Kültür Eğitim Kurumlarının tam bilgi donanımlı, öz benliği gelişmiş, problem çözme ve karar verme becerisi yüksek, araştırmacı bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir.